Actias dubernardi drugelis

Temperamentingasis „Kinijos mėnulio drugys”

Skaitymo trukmė: 4 min.

Actias dubernardi, arba „Kinijos mėnulio drugys” – stulbinančio grožio „mėnulio drugių”  šeimos narys, kilęs iš Pietų Kinijos. Šie gležni tropikų gražuoliai yra lytiškai dimorfiški – patinėliai ir patelės yra skirtingos išvaizdos: patinėliai yra neoninės rausvos ir geltonos spalvos, ilgomis elegantiškomis uodegomis, o patelės šiek tiek putlesnės, blyškiai baltos, žalsvos spalvos su dviems šviesiomis rausvoms uodegomis.

Skaityti toliau

10 metų drugelius auginantis Tomas: „Jaunavedžiai dažnai juos renkasi vietoj balandžių“

Skaitymo trukmė: 3 min.

Straipsnio originalas publikuotas 15min.lt 2020 spalio 10 d.
Autorė: Asta Kaušakienė

Egzotika namuose gali būti itin įvairi. Štai drugelių augintojas Tomas Solovejus juos augina net dešimt metų. Spalvingi, dailūs, kai kurie net delno dydžio drugiai yra ir mylimi augintiniai, ir verslas, ir edukacijos „dalyviai“.

Skaityti toliau

GOLD FM interviu: drugeliai versle

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Kupu Kupu įkūrėjas Tomas Solovėjus jau nebeįsivaizduoja nei savo namų, nei gyvenimo be drugelių. Ar tikrai jie gyvena tik vieną parą ir ar tikrai pačius egzotiškiausius drugelius galima pamatyti tik džiunglėse?

Skaityti toliau

Patirtinis mokymas Kauno r. Neveronių gimnazijoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Straipsnis originaliai publikuotas „Švietimo naujienų“ svetainėje 2019 gruodžio 4 d. Autorė: Ligita Galicinienė

Kauno r. Neveronių gimnazijos 3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Ligita Galicinienė rugsėjo–lapkričio mėnesiais dalyvavo projekte „Užsiaugink drugelį pats“. Jo tikslas – suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių vystymosi ciklą ir mokyti vaikus pažinti gamtą. Labai svarbu, kad besimokydami mylėti gamtą vaikai ima suprasti, kas yra atsakomybė ir kodėl ją reikia ugdyti.

Skaityti toliau

Užsiaugink drugelį pats – ir žinios, ir geros emocijos

Skaitymo trukmė: 2 min.

Straipsnis originaliai publikuotas diena.lt 2019 spalio 2 d.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos pradinukai kartu su mokytojomis rugsėjo–spalio mėn. dalyvauja projekte „Užsiaugink drugelį pats”. Projekto tikslas – mokyti vaikus pažinti gamtą, suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių gyvenimo ciklą bei ugdyti vaikų atsakomybę globojant gamtą ir ugdant meilę jai.

Skaityti toliau