Dažnai užduodami klausimai

Kiek laiko prieš šventę reikėtų užsakyti drugelius?

Drugeliai auginami 3-4 savaites, tad geriausia būtų pateikti užsakymą ne vėliau nei likus mėnesiui iki
šventės.

Kiek laiko namų sąlygomis išgyvena drugelis?

Namų sąlygomis drugelis gyvena apie 2-4 savaites.

Drugelį išleidus iš vokelio ir toliau jį auginant namie jam turi būti parūpinamas maistas ir saugi aplinka. Maistui puikiausiai tiks vaisiai, o saugią aplinką jam galite sukurti panaudoję dėžutę, kurios dydžio pakanka drugeliui įskristi. Stenkitės, kad drugelis nekontaktuotų su naminiais gyvunais ir kūdikiais.

Kur laikyti drugelius?

Rekuomenduojame drugelius laikyti dežutėje aptrauktoje smulkiu tinkleliu. Tam labai gerai tinka skalbinių maišai su dangčiu (parduotuvėje Ikea tokie maišai kainuoja apie 7€).

Kuo maitinti drugelius?

Drugeliai minta vaisių nektaru, tam puikiai tinka perpjauti apelsinai.

Kokiu būdu drugeliai yra pristatomi į kitus miestus?

Drugeliai iš Vilniaus siunčiami autobusų siunta į visus Lietuvos miestus (taip pat yra galimybė siųsti ir į arti esančias šalis).

Koks yra minimalus drugelių užsakymas?

Minimalus užsakymo dydis yra 10 drugelių. Mažesnį gyvų drugelių kiekį galime parduoti tik tuo atveju kai
turime likutį nuo kitų užsakymų.

Kur švenčių metu laikomi ir leidžiami drugeliai?

Drugelius galima leisti iš dėžutės (dėžutės perkamos specialiose parduotuvėse prieš tai aptariant dėžutės spalvą ir formą su klientu). Taip pat galime leisti iš dekoratyvinių narvelių, kuriuos galima išsinuomoti iš mūsų (narveliai nuomojami tik Vilniuje), arba iš vokelių. Kiekvienas drugelis dedamas i atskirą vokelį. Drugeliai dažniausiai leidžiami prie bažnyčios arba uždaroje patalpoje. Paleisti patalpoje drugeliai jus džiugins visą vakarą. Po šventės juos galite pasigauti ir auginti juos toliau.

Ar po šventės reikia grąžinti drugelius?

Drugeliai auginami specialiai Jums ir lieka Jus džiuginti ir po šventės.

Ką reikia daryti kad drugeliai išskristų iš pakuotės?

Kadangi drugeliai yra kilę iš tropinių kraštų, aktyvumui palaikyti jiems reikalinga šiluma. Pakuotės temperatūra turi siekti daugiau nei 20°C.

Ar drugelis vokelyje neuždus?

Drugeliai gabenami specialiuose Entomologiniuose vokeliuose. Vokelyje esančių mini skylučių dėka drugelis aprūpinamas reikiamu deguonies kiekiu.

Ar drugelis vokelyje nesikankina?

Drugelis didžiają laiko dalį laisvėje praleidžia suskleidęs savo sparnus. Todėl vokelyje jis jaučiasi pakankamai gerai. Vokelis skirtas tik drugelio transportavimui, tad išleidus drugelį į laisvę atgal į vokelį jo kišti nerekomenduojame.

Ar drugelis vokelyje nesusižalos?

Specialus vokelis puikiai apsaugo drugelį nuo sužalojimų. Elkitės švelniai: nesuspauskite, nenaudokite jėgos. ir nekratykite. Drugeliai – trapūs.

Žemesnėje nei +20°C temperatūroje drugelis snaudžia. Esant tinkamai aplinkos temperatūrai, atsargiai atidarius vokelį drugelis pats iš jo išskrenda.

Kaip sušildyti drugelį?

Galite pūsti šiltą orą, palaikyti vokelį tarp delnų (nesuspauskite!) ir kiti būdai, kurie jūsų nuomone drugelio nesužalos.

Kur galiu susipažinti su visomis sąlygomis?

Perskaitykite mūsų e-parduotuvės taisykles ir sąlygas drugeliams rėmeliuose.

Pirkimo-pardavimo sutartis (PDF) gyviems drugeliams šventei.